BIEGANIE Z MUZYKĄ. CZY WARTO?

Pewnie wielokrotnie zastanawialiście się jak działa odsłuchiwanie muzyki w urządzeniach GARMIN. Od niedawna funkcja ta jest już dostępna w wielu modelach. W tej chwili mamy taką możliwość we wszystkich Fenix 5 serii PLUS, w wybranych modelach Vivoactive 3 oraz Forerunner 645.

Running

Te ostatnie są oznaczone dodatkowo opisem MUSIC. Sama obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy sparować słuchawki bezprzewodowe działające w standardzie Bluetooth i po załadowaniu muzyki do urządzenia można już bez problemu odtwarzać ją z zegarka. Jeśli chodzi o sposoby dostarczenia plików to są dwa. Możemy wgrać pliki muzyczne w formacie MP3 podłączając urządzenie kablem do komputera lub jak w przypadku Fenix’ów przerzucić poprzez sieć Wi-Fi. Co ciekawe, w tej chwili można już udostępnić do urządzenia muzykę jako playlistę ze Spotify. Jest to bardzo wygodny sposób. Jak dokładnie się to robi możecie znaleźć we wpisie tutaj, a tym razem zajmiemy się jedynie kwestią czy warto? Naszym zdaniem warto. Szczególnie przy dłuższych aktywnościach typu wybieganie. Dla osób nie mogących się obyć bez muzyki, to prawdziwe zbawienie.

Wiadomo, odtwarzacze MP3 są w tej chwili tak małe, że zmieszczą się do każdej kieszonki, ale po co? Jeśli można to mieć bez kabli i dodatkowych urządzeń. Jeśli nie potrzebujesz mieć telefonu przy sobie, nie lubisz zbędnych przedmiotów podczas biegania, a mimo to chciałbyś sobie urozmaicić czas spędzony na aktywności, to urządzenia z serii MUSIC są dla Ciebie. Czy jest jakieś „Ale”? Jest. To kwestia długości pracy na baterii. Przy równoczesnym korzystaniu z GPS i odsłuchiwaniu muzyki czas pracy na baterii drastycznie spada. W przypadku np. Fenix 5s Plus ten czas po pełnym naładowaniu baterii wynosi realnie około 3 godzin. Czy to mało? Może i mało, ale jak dla nas wystarczająco. Dłuższych treningów biegowych i tak raczej się nie praktykuje, więc ten czas jest w sumie do zaakceptowania. Jedyne o czym należy pamiętać, to żeby w pełni naładować baterię przed treningiem. Bo nie ma nic bardziej irytującego niż wyłączające się urządzenie podczas aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *